141
1511645

Saburo Inui

(Japan, 1911-1991)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Saburo Inui
(Japan, 1911-1991)

Soffbord, "Zataku", Tendo Mokko, Japan 1970-tal.

Laminerad japansk lönn, etikettmärkt, höjd 33,5 cm, 121 x 75,5 cm.

Smärre slitage.