158
1510844

Ken Kitano

(Japan, Född 1968)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 340 - 1 790 EUR
1 420 - 1 890 USD
Klubbat pris

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Ken Kitano
(Japan, Född 1968)

"Piling Portraits of 23 Muslim women wearing burkas (Niva, Bagachara, Bangladesh)", 2008

Signerad och numrerad 4/7 a tergo. Silvergelatinfotografi, bildyta 31 x 25 cm.

Proveniens

MEM Gallery, Tokyo.