Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
162
1511708

Johan Bergström

(Sverige, Född 1978)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Klubbat pris

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Johan Bergström
(Sverige, Född 1978)

"Pagan Postcard (Satyricon Excerpt #02)", 2011

Signerad Johan Bergström och numrerad 1/2 + 1 AP på etikett a tergo. Pigment print 100 x 137 cm.

Proveniens

Nordin Gallery, Stockholm.

Nordin Gallery, Stockholm, "Pagan Postcards", 2012.