299
1493272

Carmen Winant

(USA, Född 1983)
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 760 - 2 640 EUR
1 870 - 2 800 USD
Klubbat pris
16 000 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Carmen Winant
(USA, Född 1983)

Utan titel.

Två vaser/skulpturer, vardera signerad Carmen Winant och daterad 2017. Keramik och pappersdekaler, höjd 23 cm.

Proveniens

Stene Projects, Stockholm.
Christian Zätterström Collection, Malmö.

Stene Projects, Stockholm. "Camouflage", 2017.