32
1511498

Claésson & Bringzén (Börje Claesson & Kenneth Bringzén)

(Sverige, Född 1941)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
775 - 969 EUR
887 - 1 110 USD
Klubbat pris
9 500 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
(Sverige, Född 1941)

Golvlampa, Bredaryd, 1970-tal.

Arm i förkromat stålrör, fot i vitlackerad metall, sfärisk skärm i aluminium samt akrylglas, justerbar höjd ca 160-200 cm.

Smärre slitage, ej funktionstestad.