Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
367
1511874

Ane Mette Hol

(Norge, Född 1979)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
775 - 969 EUR
887 - 1 110 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Chef konstavdelningen, Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Ane Mette Hol
(Norge, Född 1979)

"After Kuonellis Untitled, no 1-2"

Signerade Ane Mette Hol a tergo. Utförd 2007. Diptyk. Blyerts och kol på papper 29,7 x 21 cm vardera.

Tilläggslista

Verket är en diptyk.

Proveniens

Lautom Contemporary, Oslo.
Privat samling, Stockholm.