Madeleine Pyk – en samling F769
438
1513470

Mikael Richter

(Sverige, Född 1963)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 850 - 3 800 EUR
3 260 - 4 340 USD
Klubbat pris
55 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Mikael Richter
(Sverige, Född 1963)

"Allt kommer att bli bra"

Signerad Mikael Richter. Vinyl på aluminium, stålrör, gjuten betongfot. Höjd 200 cm.

Proveniens

Tom Böttiger Collection.
CF Hill, Stockholm, 2019.
Privat samling, Stockholm.