511
1498238

Donald Judd

(USA, 1928-1994)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 250 - 7 000 EUR
5 530 - 7 370 USD
Klubbat pris
60 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Donald Judd
(USA, 1928-1994)

Utan titel

Akvatintetsning, 1974-79. Signerad med blyerts och numrerad 30/175.
Tryckt av Styria Studio, New York, med deras blindstämpel. 89,2 x 62,2 cm, bladstorlek 101 x 74,5 cm.

Schellmann 100.