Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
529
1512671

Tom Wesselmann

(USA, Född 1931)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 750 - 9 690 EUR
8 870 - 11 100 USD
Klubbat pris
80 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist konst, Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Tom Wesselmann
(USA, Född 1931)

"Bedroom face with Lichtenstein"

Färgserigrafi, 1994, signerad med blyerts och numrerad 34/65, med Screened Images blindstämpel. 89 x 106,7 cm, bladstorlek 104,2 x 121,3 cm.