53
1505339

Preben Fabricius & Jørgen Kastholm

(Danmark, 1931-1984 respektive 1931-2007)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 450 - 1 940 EUR
1 660 - 2 220 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60

Soffbord, modell "BO-552", Bo-EX, Danmark, 1960-tal.

Stomme i borstat stål, skiva i svart och vitspräcklig marmor, höjd ca 43 cm, skivan mått ca 100 x 100 cm.

Smärre slitage och repor. Obetydliga kantnagg.