57
1505371

Preben Fabricius & Jørgen Kastholm

(Danmark, 1931-1984 respektive 1931-2007)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris
30 000 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60

tillskrivet, sideboard, sannolikt utfört av snickarmästare Poul Bachmann, Danmark ca 1966–1970.

Stomme fanerad i ask, benställning och handtag i borstat stål, höjd 80,5 cm, längd 300 cm, djup 50 cm.

Smärre slitage.