59
1505372

Jørgen Høj

(Danmark, 1925-1994)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
969 - 1 160 EUR
1 110 - 1 330 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Om Cites

CITES-intyg medföljer

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Jørgen Høj
(Danmark, 1925-1994)

Soffbord, Niels Vitsøe, Danmark, 1960-tal.

Skiva i jakaranda, benställning i stål, höjd ca 47 cm, skivans mått ca 200 x 77 cm.

Smärre slitage.