Arne Jones E1299
111
1482611

Bertil Vallien

(Sverige, Född 1938)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 370 - 2 850 EUR
2 710 - 3 260 USD
Klubbat pris
26 000 SEK

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77
Bertil Vallien
(Sverige, Född 1938)

"Janus", skulptur, Kosta Boda, unik.

Sandgjutet huvud, invändig dekor av ansikte, signerad B. Vallien 7188364 KOSTA BODA UNIQUE, höjd 14,5, längd ca 19 cm, bredd ca 8 cm, total höjd inkl sockel av svart granit ca 22 cm.

Litet kantnagg på nedre spetsen, sockeln med kantnagg.

Formgivare