Madeleine Pyk – en samling F769
176
1513303

Kjell Janson

(Sverige, Född 1949)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 180 - 2 730 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77
Kjell Janson
(Sverige, Född 1949)

Skulptur, druvklase, egen ateljé, Mora 2000.

Stengods, blåglaserade druvor på brun-beige kvist, signerad Kjell Janson 2000 och stämplad Kjell Janson, mått ca 70 x 38 cm, höjd ca 32 cm.

Smärre bränningssprickor undertill.