541
1519804

Sivert Lindblom

(Sverige, 1931-2023)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 330 EUR
1 130 - 1 410 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89
Sivert Lindblom
(Sverige, 1931-2023)

"Självbild 2".

Signerad SL och numrerad 5/6. Brons, höjd 43 cm. Gjutarmärkt H. Bergman Cire Perdue.

Proveniens

Inköpt direkt från konstnären.
Privat samling.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?