73
1520771

Hans Hansen

(Danmark, 1884-1940)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
6 000 SEK
Cecilia Andrén
Cecilia Andrén
Ansvarig specialist smycken
+46 (0)790 78 03 20
Hans Hansen
(Danmark, 1884-1940)

Bent Gabrielsen för Hans Hansen, collier sterlingsilver, Danmark

hänge 34 X 86 mm, delvis förgyllt, inre diameter ca 13.3 cm, totalvikt 56 g.

Bruksslitage. Repor.

Lunningpriset 1964
Guldmedalj Milanotriennalen 1960