746
1492008

Torsten Renqvist

(Sverige, 1924-2007)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 530 - 4 420 EUR
3 760 - 4 700 USD
Klubbat pris
38 000 SEK

Mollie Engström
Mollie Engström
Specialist Konst
+46 (0)70 748 22 63
Torsten Renqvist
(Sverige, 1924-2007)

"Rött och svart landskap"

Signerad TR och daterad 59. Duk 82 x 131 cm.

Proveniens

Inköpt direkt av konstnären under en utställning 1959. Därefter i arv till nuvarande ägare.

Konstnär

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?