783
1494107

Alberto Giacometti

(Schweiz, 1901-1966)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 630 - 3 500 EUR
2 770 - 3 690 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Alberto Giacometti
(Schweiz, 1901-1966)

"La Suspension"

Litografi, 1959. Signerad i blyerts med dedikation. 58 x 38 cm.

Proveniens

Quedillart S.A., Paris.

Lust 29