79
1475898

Fritz Blomqvist & Knut Bergqvist, vas, överfångsglas, Orrefors, 1910-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
14 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Etsad och slipad dekor av blommor i ljusgrönt mot rosaröd fond Signerad Orrefors KB - FB. Höjd 27 cm.

Litet slagmärke/nagg på skuldran, smärre slitage och märken, pyttenagg på foten undertill.