1024
1521300

Hänge, jade, Kina, 1900-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
528 - 704 EUR
558 - 744 USD
Klubbat pris
Hänge, jade, Kina, 1900-tal.

Skuren dekor föreställande en ekorre och en fladdermus vid en persika. Höjd 5,2 cm.

Naturliga inneslutningar och schatteringar i stenen.

Proveniens

Property of a private Finnish collector.