1061
1522933

Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
479 - 670 EUR
542 - 758 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterform med hög hals och svagt utsvängd mynning, dekor i en turkos krackelerad s.k. ge-glasyr. Höjd 17 cm.