1070
1523825

Fat samt tallrikar, sju stycken, vapenporslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 820 - 2 730 EUR
1 930 - 2 900 USD
Klubbat pris
18 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i emaljfärger av vapen för familjen Wrangel. Diameter fat 35,5 cm, diameter tallrikar 22,8 cm

Skador, lagningar.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

751. Nicolas Lancret Hans art, Väggfält med spegel och figurscen.
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK