1106
1504123

Jardiniär, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
42 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i famille rose-färger med motiv av figurscener från hovlivet. Längd 38 cm.

Proveniens

Property of a private Swedish Collection.