1130
1525293

Tallrikar, åtta stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått med motiv av växtmönster. Diameter 23 cm.

Nagg, två med sprickor.

Proveniens

Property of a private Swedish Estate.