1163A
1526732

Korg, silver. Japan, tidigt 1900-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Ikebanamodell imiterande korgflätning. Höjd med hänkel 43 cm. Bredd vid hänkels bredaste del 35 cm. Vikt 1520,3 gram.

Två delar lösa.

Proveniens