181
1525240

Anders Wibeck, bägare, delvis förgyllt silver, Borås 1729.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93

Svagt konande, slät, invändigt förgylld. Dekor av vågband. Godronnerad fotring. Höjd 16 cm. Diameter 12,7 cm. Vikt 332 g.

Proveniens

En betydande svensk privatsamling.