195
1525226

Jonas Berg, gräddsnäcka, delvis förgyllt silver, Stockholm, 1761. Rokoko.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
969 - 1 160 EUR
1 110 - 1 330 USD
Klubbat pris
8 500 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93

Invändigt förgylld, konturerad kant, svängda knäckar på livet. Höjd 10 cm. Längd 17,5 cm, vikt 226 g.

Proveniens

En betydande svensk privatsamling.