1489819

Bokskåp, troligen Österrike, 1800-talets början, Empire.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
34 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Fanerat med valnöt samt bronserade och svärtade detaljer. Glasad dörr med svärtat spaljéverk flankerat av draperade hermer. Inredning av hyllplan. Längd 97, bredd 48, höjd 168 cm. Nyckel medföljer.