41
1520157

Konsolbord, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Gustavianskt.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 270 - 2 730 EUR
2 420 - 2 900 USD
Klubbat pris
30 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Förgyllt och bronserat. Halvmånformat. Skuren dekor av kymation, pinjekottar, blad- och bandrosetter. Fotkryss med krönande urna. Skiva av grå kalksten. Längd 74, bredd 44, höjd 79 cm.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

992. Gudomar, två stycken, samt bälteshakar, två stycken och en vas, brons. Mingdynastin samt äldre.
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
Budhistorik
Aktuellt bud:
4 000 SEK