413
1503256

Kruka, fajans. Marieberg, 1700-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
479 - 670 EUR
542 - 758 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Märkt med tre kronor. Maskaronhuvuden, dekor i blått av byggnader. Höjd 15 cm. Längd 21 cm.

Sprickor, lagning, nedslipad kant.