533
1518998

Brosch/medaljong 14K guld med granater, 1800-tal

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Klubbat pris
Cecilia Andrén
Cecilia Andrén
Ansvarig specialist smycken
+46 (0)790 78 03 20

mått 29 X 41 mm, totalvikt 11 g.

Slitage. Lagningar.

Proveniens

Frederikke Bröndsted (1818-1897) som var gift med Michael Treschow (1814-1901), det är hennes porträtt som sitter i medaljongen.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

318. Marie-Louise Ekman, "Uccello malato con becco giallo (smooth)".
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
18 000

ditt bud
Aktuellt bud:
18 000 SEK