Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
748
1478121

Gustave (Gustaf) Albert

(Sverige/Frankrike, 1866-1905)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 750 - 9 690 EUR
8 870 - 11 100 USD
Klubbat pris
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst, äldre måleri
+46 (0)727 33 24 02
Gustave (Gustaf) Albert

"La Seine à Paris, près de l'Hôtel-de-Ville"

Signerad Albert och daterad 1904. Duk 66 x 82 cm.

Proveniens

Bukowski Auktioner AB, auktion 518, Internationella Höstauktionen, 5 - 7 december, 2000, kat. nr 242.