824A
1526728

Fransk skola 1700-tal

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 280 - 7 040 EUR
5 580 - 7 440 USD
Klubbat pris

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Fransk skola 1700-tal

Fransk skola, kretsen av Alexander Roslin, 1770-tal, Herr- och damporträtt

Uppfodrade dukar, ovala. Herrporträttet 64 x 53 cm. Damporträttet 61 x 50 cm. Samtida förgyllda ramar.