Madeleine Pyk – en samling F769
825
1492279

Jacob Axel Gillberg

(Sverige, 1769-1845)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Jacob Axel Gillberg
(Sverige, 1769-1845)

Man i blå justacorpe

Miniatyr. Signerad Gillberg och daterad 1807. Gouache 7 x 5,5 cm. Ram i guld stämplad Friedrich Fyrwald, Stockholm 1803.