934
1505253

Målning, akvarell och tusch. Qing dynastin.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
364 - 545 EUR
381 - 571 USD
Klubbat pris
3 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Med kalligrafi och sigill i rött. Uppklistrad på pannå. Landskapsmålning med figurstaffage och byggnader. Motivets mått 51x130 cm. Mått med ram 69x150 cm.

Skador, lagningar.

Proveniens

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?