Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
141
1544263

Per Söderberg

(Sverige, Född 1968)
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
581 - 775 EUR
665 - 887 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Per Söderberg
(Sverige, Född 1968)

Bänk, first edition, "NEB bench", No Early Birds, 2011.

Perforerad sits av furu, ben av svartlackerat stål som kan positioneras på olika sätt, muttrar i mässing. Längd 237, bredd 40, höjd 46 cm.

Slitage.

Proveniens

Utförd i två exemplar för Minimarkets kontor.