Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
178
1542978

Albert Watson

(Storbritannien, Född 1942)
Utropspris
70 000 - 90 000 SEK
6 780 - 8 720 EUR
7 760 - 9 980 USD
Klubbat pris
95 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Albert Watson
(Storbritannien, Född 1942)

"David Bowie, The Finger, New York City, 1996"

Signerad Albert Watson och numrerad 11/25 a tergo. C-print, bildyta 60,5 x 47 cm. Bladstorlek 76 x 60 cm.