198
1445561

Ruud van Empel

(Nederländerna, Född 1958)
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
11 200 - 13 400 EUR
11 800 - 14 200 USD
Klubbat pris
125 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Ruud van Empel
(Nederländerna, Född 1958)

"Connection", 2010.

Signerad Ruud van Empel på etikett a tergo. Upplaga 2/7. Cibachrome monterad på aluminium och akrylglas 100 x 300 cm.

Proveniens

Flatland Gallery, Utrecht.
Christies, "Post-war and Contemporary Art", 4 november 2015, kat. nr 317.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?