Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
1550599

Mario Marenco

(Italien, 1933-2018)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 450 - 1 940 EUR
1 660 - 2 220 USD
Klubbat pris

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Mario Marenco
(Italien, 1933-2018)

Taklampa, "Cynthia", Artemide, Italien 1960-tal.

Profiler i borstad aluminium, pendel i förkromad metall. Höjd 120 cm, ca 63 x 63 cm.

Slitage. Nydragen el.