Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
242
1551288

Jens Fänge

(Sverige, Född 1965)
Utropspris
70 000 - 90 000 SEK
6 780 - 8 720 EUR
7 760 - 9 980 USD
Klubbat pris
70 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Jens Fänge
(Sverige, Född 1965)

"Studio"

Utförd 2006. Olja på pannå 59,5 x 55 cm. Inklusive ram 69,5 x 64,7 cm.

Proveniens

Galleri Magnus Karlsson, Stockholm.

Galleri Magnus Karlsson, Stockholm, "Maison du Peuple", 31 augusti - 1 oktober 2006.