386
1542224

Tom of Finland (Touko Valio Laaksonen)

(Finland, 1920-1991)
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
18 200 - 22 700 EUR
19 000 - 23 800 USD
Klubbat pris
200 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
(Finland, 1920-1991)

Utan titel

Signerad Tom och daterad -87. Registrerad hos Tom of Finland Foundation. Blyerts, bildyta 20,6 x 20 cm. Bladstorlek 27 x 24 cm.

Proveniens

Galleri Pelin, Helsingfors. Inköpt av nuvarande ägare 1992.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?