Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
391
1540528

Rirkrit Tiravanija & Tomas Vu

(Argentina)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 750 - 9 690 EUR
8 870 - 11 100 USD
Klubbat pris
Louise Wrede
Louise Wrede
Chef konstavdelningen, Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Rirkrit Tiravanija & Tomas Vu
(Argentina)

"The Revolution Will Come in Every Direction"

Signerad RT och TV och daterad 2018. Silkscreen på tidningspapper 56 x 59 cm.

Proveniens

Tomas Vu Studio. Inköpt från ovan av nuvarande ägare.