443
1546081

Andy Warhol

(USA, 1928-1987)
Utropspris
600 000 - 800 000 SEK
53 000 - 70 700 EUR
56 400 - 75 200 USD
Klubbat pris
1 150 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Andy Warhol
(USA, 1928-1987)

"Marilyn Monroe (Marilyn)"

Färgserigrafi, 1967, signerad Andy Warhol i blyerts och stämpelnumrerad 189/250 a tergo. Tryckt hos Aetna Silkscreen Products, Inc./Du-Art Displays, New York, utgiven av Factory Additions, New York. S: 91,2 x 91,2 cm.

Feldman & Schellmann II.25.

Konstnär

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?