70
1537190

Gerard van den Berg

(Nederländerna, Född 1947)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Karl Green
Karl Green
Specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)700 07 94 25
Gerard van den Berg
(Nederländerna, Född 1947)

fåtölj med fotpall, "Gigi", Label Produkties, Nederländerna efter 1998.

Centralfot av förkromat stål, klädda i blått känguruläder, etikettmärkta gerard v. d. berg. Fåtölj längd 108 cm, djup 85 cm, höjd 69 cm.

Slitage, ytliga repor och märken, fläckar.

Modellen formgiven 1998.