1555738

Rolex, Datejust, ca 1988.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 640 - 5 460 EUR
3 810 - 5 710 USD
Klubbat pris
55 000 SEK
Carl  Palmegren
Carl Palmegren
Ansvarig specialist klockor
+46 (0)739 40 08 23
Rolex, Datejust, ca 1988.

Storlek: 36 mm
Material: stål
Urverk: automatisk, caliber 3135
År: cirka 1988
Glas: safirglas
Armband: Jubileelänk, viklås, ref. 62510H-M5/555B
Referensnummer: 16220
Serienummer: R'725'256
Verknummer: 5'052'395
Boettnummer: 16200

Åldersrelaterat slitage. Repor. Länk med stretch.

Proveniens

Säljes av första ägaren

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?