26
1541159

Rolex, Datejust, ca 1983.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 640 - 5 460 EUR
3 810 - 5 710 USD
Klubbat pris
40 000 SEK
Carl  Palmegren
Carl Palmegren
Ansvarig specialist klockor
+46 (0)739 40 08 23
Rolex, Datejust, ca 1983.

Storlek: 36 mm
Material: stål/guld
Urverk: automatisk, caliber 3035
År: cirka 1983
Glas: plexiglas
Armband: Jubileelänk, viklås, ref. 62523H.18-H3/455
Referensnummer: 16013 F
Serienummer: 7'582'898
Verknummer: 0'922'264
Boettnummer: 16000
Tillbehör: certifikat, box, ytterkartong

Smärre slitage. Certifikat ej daterat.

Proveniens

Säljes av familjen till första ägaren.