55
1546031

Tudor, Oyster, Prince, Date-Day, ca 1983.

Utropspris
22 000 - 32 000 SEK
2 000 - 2 910 EUR
2 090 - 3 050 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Simon Naeslund
Simon Naeslund
Specialist Klockor
+46 (0)735 95 68 75

Storlek: 36 mm
Material: stål
Urverk: automatisk, caliber 2834-1
År: cirka 1983
Glas: plexiglas
Armband: Jubileelänk, viklås (Rolex), ref. 62510H-I8/555
Referensnummer: 94614
Serienummer: 983'390
Boettnummer: 9450

Spår av användning. Åldersrelaterat slitage. Spår efter montering av länk.

Proveniens

Säljes av första ägaren.