74
1547296

Zenith, El Primero, ChronoMaster, "Triple Calendar Moonphase", kronograf, ca 1995.

Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
4 400 - 6 160 EUR
4 650 - 6 510 USD
Klubbat pris
75 000 SEK
Carl  Palmegren
Carl Palmegren
Ansvarig specialist klockor
+46 (0)739 40 08 23

Storlek: 40 mm
Material: 18K guld
Urverk: automatisk, caliber 410
År: cirka 1995
Glas: safirglas
Armband: läderband, originalspänne i 18K guld
Serienummer: 05'966
Verknummer: 93'801
Boettnummer: 14/30 0240 410

Helhetsintrycket är gott. Ställvis slitage och repor.