Madeleine Pyk – en samling F769
86
1549400

Patek Philippe, Ellipse, ca 1997.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 800 - 4 750 EUR
4 360 - 5 450 USD
Klubbat pris
75 000 SEK
Simon Naeslund
Simon Naeslund
Specialist Klockor
+46 (0)735 95 68 75

Storlek: 23 x 25 mm
Material: 18K guld
Urverk: quartz, caliber E15
År: cirka 1997
Glas: safirglas
Armband: integrerad originallänk, viklås
Referensnummer: 4830/001
Serienummer: 1'621'642
Boettnummer: 2'955'588
Tillbehör: certifikat, box

Åldersrelaterat slitage. Repor. Repigt glas.

Proveniens

Säljes av första ägarens familj.