8A
1558691

Rolex, Cosmograph, Daytona, "White Arabic Panda Dial", kronograf, ca 2007

Utropspris
250 000 - 270 000 SEK
21 800 - 23 500 EUR
22 800 - 24 600 USD
Klubbat pris
240 000 SEK
Simon Naeslund
Simon Naeslund
Specialist Klockor
+46 (0)735 95 68 75

Storlek: 40 mm
Material: 18K vitguld
Urverk: automatisk, caliber 4130
År: cirka 2007
Glas: safirglas
Armband: Oysterlänk, viklås, ref. 78499-E04
Referensnummer: 116509
Serienummer: Z'769'002
Verknummer: C 0'279'420
Boettnummer: 2119
Tillbehör: certifikat, box, ytterkartong

Åldersrelaterat slitage. Repor. Nagg i glas. Buckla i boetten, se bilder (bakboett svår att öppna/stänga, gängar dåligt). Urtavla med patina.